Kategórie
 
 

Napíšte nám
 
nivo_slider_fotovotlika.jpg nivo_slider_fotovotlika_2_.jpg nivo_slider_fotovotlika_3.jpg
 
 
Showroom

Pod Gaštanmi 4, 821 07 Bratislava, Slovensko

Po - Pia: 08:30 - 16:30
+421 917 687 683 / +421 903 264 139

 
 
 
 

 

 

 

FOTOVOLTIKA

 

 

 

Čo je to fotovoltika?

 

Fotovoltika (fotovoltaika) je technický odbor zaoberajúci sa procesom priamej premeny svetla na elektrickú energiu. Je ekologickým a dostupným zdrojom energie, ktorý je obnoviteľný. Jeho využívanie je šetrné k životnému prostrediu. Slnečná energia je zadarmo pre každého, nikto ju nemôže zastaviť alebo vypnúť. Hlavnou výhodou obnoviteľných zdrojov energie (OZE) je skutočnosť, že pri ich využívaní odpadajú palivové náklady. Preto ich popularita prudko rastie.

 

 

Úspora elektriny vďaka solárnym panelom

 

Zdá sa vám, že platíte priveľa za elektrinu? Ceny energií dlhodobo stúpajú a odborníci predpokladajú, že sadzby naďalej porastú. Znížte svoje náklady na domácnosť či firmu prostredníctvom solárnych kolektorov. Úspora energie vďaka solárnemu systému bude natoľko výrazná, že dokáže znížiť účet za elektrinu na minimum. Ušetríte tak desiatky až stovky eru mesačne. 

Je čas na inštaláciu vlastnej solárnej elektrárne na vašu strechu. Vyrábajte si elektrinu pomocou solárnych systémov Panasonic, Kyocera alebo IBC Solar

Znížte si náklady na domácnosť. Pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky, kliknite na: Žiadosť o zaslanie cenovej ponuky na fotovoltickú elektráreň.

 

 

Ako fungujú solárne elektrárne

 

Fotovotlická (fotovoltaická) elektráreň pomocou modernej technológie zabezpečuje premenu slnečnej energie na elektrickú. Jej základným článkom je solárny (fotovotlaický) panel, v ktorom sa využíva na premenu energie polovodič, najčastejšie kremík. Solárne zostavy montujeme na strechy domov alebo strechy výrobných hál.

 

Kontaktujte nás na e-mailovej adrese info@eco3energy.sk alebo nám zavolajte na 0908 722 925 / 0903 264 139. Pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky, kliknite na: Žiadosť o zaslanie cenovej ponuky na fotovoltickú elektráreň. 

 

 
 

 
 

 

Komplexný servis fotovoltických elektrární

 

Od bezplatného poradenstva cez návrh až po dodanie a profesionálnu montáž solárnej elektrárne zabezpečíme všetko, čo potrebujeme pre vlastnú výrobu elektriny. Zákazníkom odporúčame len osvedčené riešenia s najkvalitnejšími komponentami, s dlhodobo stabilnými parametrami a priaznivým pomerom výkonu. Príkladom je ponuka bezúdržbových Trackerov tretej generácie, prostredníctvom ktorých získava najvyšší výkon z jednotkovej plochy. 

Špecializujeme sa na najmodernejšie a najpokrokovejšie technológie na svete. Od roku 2009 predávame a inštalujeme celosvetovo najvýkonnejšie fotovoltické solárne panely značky Panasonic (Japonsko), KYOCERA (Japonsko) a IBC Solar (Nemecko).

 

7 dôvodov, prečo si vybrať solárny systém

 

Získate obnoviteľnú, nevyčerpateľnú a čistú energiu.

Je to zelená, obnoviteľná energia, ktorá nemá žiadny negatívny vplyv na životné prostredie.

Geografické podmienky strednej Európy umožňujú využiť slnečnú energiu efektívne.

Prevádzka fotovoltických elekrární je bez nákladov.

Náklady na sevis sú nízke napr. v porovnaní s dieselovým agregátom.

Životnosť kvalitných solárnych článkov je 25 - 40 rokov

Návratnosť investície sa pohybuje od 5 do 8 rokov v závislosti od kvality modulu.

 

 

Riešenia pre firmy a veľké budovy

 

Budujeme solárne elektrárne malého i veľkého rozsahu. Navrhneme riešenie na mieru aj pre vašu firmu. Staňte sa nezávislými na štandardnej dodávke elektriny. Takto usporené peniaze môžete investovať do rozvoja svojho biznisu. Nahliadnite do našich referencií.

Kontaktujte nás na e-mailovej adrese info@eco3energy.sk alebo nám zavolajte na 0917 687 683 / 0903 264 139. Pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky, kliknite na: Žiadosť o zaslanie cenovej ponuky na fotovoltickú elektráreň.

 

 
 

Štátne dotácie na fotovoltické elektrárne pre rodinné domy

 

Rodinné a bytové domy sa budú môcť uchádzať o podporu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) s názvom Zelená domácnostiam.

 

Národný projekt SIEA je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorý riadi Ministerstvo životného prostredia SR. V pilotnom projekte bude v prvej fáze k dispozícii 45 miliónov €. Celková výška podpory na inštaláciu malých zariadení OZE zostáva naďalej na úrovni pôvodných 115 miliónov € z európskych a štátnych zdrojov.

 

Viac informácií o štátnych dotáciách nájdete na stránke: http://zelenadomacnostiam.sk/sk/

 
 

 

 

 

 
 

 

 
 

Fotovoltické panely Panasonic

 

Panasonic je jedným z najspoľahlivejších spoločností v solárnej technike. Ich skúsenosti v tejto oblasti siahajú až do roku 1970, kedy boli ich moduly vyvinuté a predávané pod značkou SANYO. Od tejto doby bolo predaných a inštalovaných modulov viac než 3 milióny len v Európe. 

 

Produkty HIT poskytujú mnoho rokov spoľahlivej prevádzky v priebehu celého životného cyklu systému. Z viac ako 3 miliónov modulov dodaných do Európy zlyhalo len menej ako 0,005%. 

 

HIT je vysoko efektívny a produkuje viac energie na štvorcový meter ako ostané moduly od iných výrobcov - až o 28% viac. To znamená , že budete potrebovať menší počet modulov na strechu pre dosiahnutie požadovaného výkonu.

 
 

Fotovoltické panely Kyocera

 

Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť.
Napriek zvyšujúcej sa celosvetovej spotrebe energií,stále žijú ľudia v odľahlých oblastiach bez prístupu k elektrickej energii. Kyocera považuje solárnu energiu za kľúčovú cestu, potrebnú pre budúcnosť našej spoločnosti a ochranu našej planéty. Svojimi technológiami chce prinášať svoj energetický potenciál pre každého a aj v budúcnosti plánuje naďalej investovať a inovovať svoje ekologické technológie.

 

 
 

 

 
 

 

 
 

Fotovoltické panely IBC Solar

 

Vzhľadom k tomu, že spoločnosť vznikla v roku 1982, IBC SOLAR sa vyvinul na popredného dodávateľa systému pre fotovoltiku a energetické riešenia s viac ako 3 gigawattmi inštalovaného výkonu, siedmimi zahraničnými dcérskymi spoločnosťami a projektami po celom svete. Jeho rozsah siaha od solárnych parkov, ktoré dodávajú elektrickú energiu do siete alebo tiež na vlastnú spotrebu elektrických zariadení pre majiteľov podnikov, ale aj domácnosti, pripojené ostrovným fotovoltickým systémom (off-grid) a miestnych systémov pre ukladanie dát. IBC Solar predstavujú jedných z priekopníkov priemyslu pre obnoviteľné zdroje energií a hrajú svoju úlohu v rozvoji solárnej energie na reálnu alternatívu ku konvenčnej výrobe elektrickej energie. Ostali stále rodinnou firmou a zaručujú finančnú stabilitu a spoľahlivé partnerstvo. Poskytujú svojim zákazníkom komplexné riešenie solárnych systémov už viac ako 30 rokov. Sme spoľahliví na základe ekologických myšlienok a plánov s nadpriemernými výsledkami.

 
 

Sieťové striedače a akumulátory Fronius

 

Solárna energia sa premení na elektrickú energiu a dodáva sa do verejnej siete. Srdcom každej fotovoltickej inštalácie sú efektívne, spoľahlivé a výkonné striedače. Pri vývoji fotovoltických striedačov sa v spoločnosti Fronius po novom zamýšľali nad technológiami, hľadali inovatívne riešenia a pritom našli úplne nové odpovede. Výsledok: Vysoko funkčné striedače so sieťovým pripojením, ktoré perfektne spolupracujú so všetkými solárnymi panelmi.

 
 

 
 

 
 

Montážne systémy Schletter

 

Inteligentné solárne montážne systémy od Schletter GmbH.

Skúsený výrobca profesionálnych solárnych montážnych systémov Schletter ponúka celý rad spojovacích prvkov pre fotovoltické moduly. 

Systémy Schletter spájajú optimálne konštrukčné dimenzovanie, skracujú čas montáže a sú ekonomicky efektívnejšie. Poskytujú 10-ročnú záruku na všetky svoje systémy.

Všetky systémy sú vyrábané výhradne v Kirchdorfe v Hornom Bavorsku. 

 
 

 

Inštaláciu zariadení podporenú z národného projektu Zelená domácnostiam môžu zabezpečiť prostredníctvom odborne spôsobilých osôb len zhotovitelia, ktorí splnia požadované podmienky a uzatvoria so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA) zmluvu o preplácaní poukážok. Ďalej podporu bude možné využiť len na zariadenia, ktoré spĺňajú technické podmienky a sú zaregistrované v zozname oprávnených zariadení.

 

Spoločnosť ECO 3 ENERGY spol. s r.o. zmluvu o preplácaní poukážok so SIEA uzavrela a zaradila sa tak medzi spôsobilých zhotoviteľov. Takisto aj tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea sú zaregistrované v zozname oprávnených zariadení. 

 

 
 
nivo_slider-fotovoltika-rodinne-domy-6.jpg
 
 

 

 

ON-GRID Systém

 

Fotovoltický systém napojený na sieť - ide v podstate o generovanie elektrickej energie pomocou fotovoltických panelov, ktoré sú pripojené do rozvodnej siete. On-grid systém sa skladá zo solárnych panelov, jedného alebo niekoľkých striedačov, úpravy energetickej jednotky a sieťovú prípojku zariadenia. Elektrická energia sa neakumuluje do batérií, ale hneď sa spotrebuje. Prípadný prebytok sa odovzdáva do siete. 

On-grid systém je určený predovšetkým pre inštaláciu na strechy rodinných a bytových domov, ale aj malé komerčné a obchodné budovy. 

Výrobca môže čerpať jednorazovú dotáciu na výstavbu zdroja z OP kvalita životného prostredia (SIEA), nemá nárok na odpredávanie elektriny distribučnej spoločnosti.

Tieto fotovoltické zdroje sú najrozšírenejšie z dôvodu jednoduchosti technickej realizácie a výhodnej ceny. Fotovoltické zdroje On-grid so striedačmi Fronius SYMO Hybrid je možné po inštalácii zmeniť na hybridné zdroje.

 

 

 

 
 

 
 
nivo_slider-fotovoltika-rodinne-domy-hybrid-5.jpg
 
 

 

Hybridný Systém s batériou

 

Jedná sa o najmodernejší spôsob využitia elektriny zo slnka s najvyššou mierou vlastnej spotreby z výrobného zdroja. Hybridné synchrónne zdroje pracujú počas dňa ako on-gridové, večer a v noci dodávajú elektrinu do elektroinštalácie v objekte z batérií. V prípade výpadku elektriny v obmedzenom režime dodávajú elektrinu do objektu. Jedná sa o najmodernejšie zdroje, ktorým patrí budúcnosť. Stabilizujú distribučnú sieť a zabezpečujú minimálny odber z distribučnej sústavy pre dané odberné miesto. Vlastník nakupuje po inštalácii zdroja od distribučnej spoločnosti len rozdielovú zložku elektriny. 

 

Tento systém je kombináciou ON-Grid systému a OFF-Grid systému. Tento systém je obzvlášť výhodný pri čerpaní dotácií, pretože pri čerpaní dotácií dávame prebytky do siete zadarmo. Avšak pri tomto systéme si prebytky ukladáme do batérií, odkiaľ neskôr, keď už samotný výkon FV elektrárne nepostačuje na pokrytie spotreby domu, energiu čerpáme z batérií a nekupujeme ju zo siete.

Tento systém pozostáva z fotovoltaických panelov, ktoré vytvárajú jednosmerný prúd. Ten sa následne v invertore (meniči napätia) mení na striedavé napätie. Tento menič môže byť jedno - až viacfázový a v závislosti od typu systému určený pre napätie 230V alebo 380V. Menič obsahuje funkciu na nabíjanie batérií a regulátor, ktorý prebytky el. energie ukladá do batérií a pri poklese výkonu naopak dopĺňa energiu z batérií do siete domu. Výhodou oproti čisto OFF-Grid systému je, že o el. energiu neprídeme, ani keď sa minie kapacita batérií, pretože potom si berieme el. energiu z rozvodnej siete.

Pri tomto systéme sa množstvo batérií nemusí podriaďovať spotrebe domu, ale dá sa prispôsobiť finančným požiadavkám majiteľa, keďže dom nie je závislý iba od FV elektrárne tak, ako to je pri OFF-Grid systéme.

 

 

 

 
 

 

 

 
 
nivo_slider-fotovoltika-nabijacie-stanice-pre-elektormobily-8.jpg
 
 

 

Nabíjacie stanice pre elektromobily

 

EVlink Wallbox - EVlink Wallbox predstavuje riešenie nabíjania elektromobilu vo vonkajšom alebo vnútornom prostredí EVlink Wallbox - EVlink riešenie pre nabíjanie elektromobilov v rezidenčných budovách a v súkromných alebo poloverejných parkoviskách. Nabijacia stanica sú špeciálne navrhnuté na niekoľkohodinový dennú prevádzku v náročnom prostredí. 

 

EVlink parkovisko - Riešenie nabíjania elektromobilov EVlink - zabezpečené parkovisko.

Riešenie nabíjanie EVlink parkovisko pre všetky parkovacie plochy: kancelárie, hotely, supermarkety, vozové parky, atď. Kompletný rad ponúka riešenie pre všetky typy zabezpečených parkovísk: parkovisko vozových parkov, súkromné parkovisko, parkovisko obchodných centier, rezidenčné parkovisko. 

 

 

Rýchlonabíjacie stanice EVlink - Riešenie rýchlonabíjacej stanice EVlink pre elektromobily. Riešenie rýchlonabíjací stanice EVlink pre parkoviská a čerpacie stanice.

Vývoj elektromobilov vytvoril nové potreby, ktoré môžu využiť čerpacie stanice na rozšírenie svojich štandardných služieb.
Používatelia elektromobilov niekedy na svojich cestách potrebujú rýchle nabitie batérií v prípade núdze alebo dlhých vzdialeností. Rýchlonabíjacie stanice EVlink umožňujú užívateľom nabiť batérie ich elektromobilov za dobu rovnocennú prestávke na kávu.

 
 

 
 

 

 
 
architect-3.jpg
 
 

 

 

 
 
 
 

         >Späť na začiatok<

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia