Tepelné čerpadlá

 
 
nivo_slider_aquarea_abiblok.jpg nivo_slider_aquarea_all_in_one1.jpg nivo_slider_aquarea_monoblok.jpg nivo_slider_aquarea_ndhw.jpg
 
 
 
Úvod > Produkty & služby > Tepelné čerpadlá
 

 

TEPELNÉ ČERPADLÁ VZDUCH - VODA

 

 

 

Elektrické vykurovanie domu

 

Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú ideálne na vykurovanie domácností a výrobu tepelej úžitkovej vody (TÚV). Získajte nezávislosť od plynu, dreva či oleja. Využívajte bezplatný potenciál tepla z prírody - priamo zo svojho bezprostredného okolia, napr. zo vzduchu. Tepelné čerpadlo vzduch-voda vám dokáže ušetriť až 80% nákladov na vykurovanie domu a výrobu TÚV.

 

 

Ako si vybrať tepelné čerpadlo

 

Vyberte si zo širokej ponuky vysokokvalitných japonských tepelných čerpadiel Panasonic Aquarea. Pri výbere je dôležitý optimálny výkon pre vašu domácnosť. Poradíme vám s výberom najvhodnejšieho modelu. Značka Panasonic je na trhu tepelných čerpadiel naozajstnou špičkou. 

Prispôsobte si atmosféru vášho domova s tepelým čerpadlom. Pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky, kliknite na: Žiadosť o zaslanie cenovej ponuky na tepelné čerpadlo.

 

 

Komplexný servis tepelných čerpadiel

 

Okrem predaja tepelných čerpadiel vám zabezpečíme aj odborný návrh opitmálneho typu a výkonu čerpadla. Vykonáme odbornú montáž a postaráme sa aj o dlhodobý servis. Naši zamestnanci sú profesionáli vyškolení priamo v školiacom centre Panasonic-u. 

Pre veľký záujem zákazníkov sme v roku 2015 rozšírili ponuku služieb aj o dodávku a montáž vykurovacích systémov, podlahového i radiátorového kúrenia.

 

 

Cena tepelného čerpadla 

 

Pre vypracovanie nezáväznej cenovej ponuky , kliknite na: Žiadosť o zaslanie cenovej ponuky na tepelné čerpadlo.

Očakávate najlacnejšie tepelné čerpadlá? Pomer ceny a kvality je v tomto prípade výstižný. Ceny tepelných čerpadiel sa vám môžu zdať vysoké, avšak nenechajte sa odradiť prvým dojmom. Porvotná investícia je vyššia než u bežných kotlov, ale peniaze sa vám pri správnom riešení vrátia do 5 rokov.

Zaujali vás naše produkty a chcete sa niečo spýtať? Napíšte nám na e-mailovú adresu info@eco3energy.sk alebo nám zavolajte na telefónne číslo 0917 687 683 / 0903 264 139.

Dávate prednosť osobnému kontaktu? Navštívte nás na adrese Dvojkrížna 49 v Bratislave, kde Vám radi poskytneme bezplatné poradenstvo k tepelným čerpadlám. 

 

 

 
 
 
 
 

 
 

 

Systém Panasonic Aquarea pre vykurovanie a ohrev TÚV

 

Systém vzduch-voda značky Panasonic funguje pri vonkajších teplotách až do -20 °C.

 

Nový systém Panasonic Aquarea, založený na vysoko účinnej technológií tepelného čerpadla, zaisťuje nielen vykurovanie domácností a ohrev vody, ale taktiež mimoriadne výkonnú klimatizáciu v letných mesiacoch. Znamená to dokonalý komfort v akomkoľvek počasí, dokonca i v mrazoch dosahujúcich -20 °C. Nové tepelná čerpadla Panasonic naviac splňujú súčasné požiadavky na nízkoenergetické domácnosti s účinnou, avšak úspornou prevádzkou.

 

Výrazná úspora energie: tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea znamená úsporu až 80 % nákladov na vykurovanie v porovnaní s elektrickým priamo výhrevným systémom.

 

Aké majú výhody tepelné čerpadlá vzduch-voda?

 

• Nižšie náklady na vykurovanie a údržbu

• Ušetríte až 1000 eur ročne. Ročná úspora za energie dosahuje 30 % - 40 %

• Znížite svoju uhlíkovú stopu (emisie CO2)

• Jednoduchá integrácia do väčšiny vykurovacích systémov

• Účinná a úsporná alternatíva k olejovým, plynovým (LPG) a elektrickým systémom

• Bezproblémová kompatibilita s inými úspornými zdrojmi energie (napr. so solárnymi panelmi)

• Trvale udržateľné vykurovanie, klimatizácia a ohrev vody pre domácnosť

• Ideálne pre budovy bez prístupu k plynovodu

• Umiestnenie vo vnútri obytných miestností - nezmenšuje životný priestor

• Osvedčená technológia Panasonic, už zavedená v iných krajinách EU

 

 

 
 

 
 

Štátne dotácie na tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea 

 

Rodinné a bytové domy sa budú môcť uchádzať o podporu formou poukážky na inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE) vďaka národnému projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) s názvom Zelená domácnostiam.

 

Národný projekt SIEA je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktorý riadi Ministerstvo životného prostredia SR. V pilotnom projekte bude v prvej fáze k dispozícii 45 miliónov €. Celková výška podpory na inštaláciu malých zariadení OZE zostáva naďalej na úrovni pôvodných 115 miliónov € z európskych a štátnych zdrojov.

 

Viac informácií o štátnych dotáciách nájdete na stránke: http://zelenadomacnostiam.sk/sk/

 
 

Inštaláciu zariadení podporenú z národného projektu Zelená domácnostiam môžu zabezpečiť prostredníctvom odborne spôsobilých osôb len zhotovitelia, ktorí splnia požadované podmienky a uzatvoria so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA) zmluvu o preplácaní poukážok. Ďalej podporu bude možné využiť len na zariadenia, ktoré spĺňajú technické podmienky a sú zaregistrované v zozname oprávnených zariadení.

 

Spoločnosť ECO 3 ENERGY spol. s r.o. zmluvu o preplácaní poukážok so SIEA uzavrela a zaradila sa tak medzi spôsobilých zhotoviteľov. Takisto aj tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea sú zaregistrované v zozname oprávnených zariadení. 

 

 
 

Najdôležitejšie vlastnosti

 

Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea umožňujú výrazné úspory energie - veľmi účinne fungujú aj pri mimoriadne nízkych teplotách až -20 °C. Tepelné čerpadlo Aquarea je systém pre udržovanie požadovanej teploty a ohrev vody lacným, jednoduchým a ekologickým spôsobom - premenou tepla (to znamená v žiadnom prípade jeho generovaním). Ide o jednu z technológií na zozname International Energy Agency (IEA) Blue Map, ktorého cieľom je znížiť emisie CO2, v roku 2050 na polovičnú úroveň oproti roku 2005.

 

Rada Aquarea je súčasťou novej generácie vykurovacích systémov, využívajúcich na vykurovanie, chladenie i ohrev vody obnoviteľný a bezplatný zdroj energie - okolitý vzduch.

 

Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea vyvíja a vyrába priamo Panasonic, v žiadnom prípade iná firma pomocou outsourcingu.

 
 

 
 

 
 

Až 80% úspor energie

 

Rada Aquarea predstavuje jedno z najoriginálnejších riešení vo svete súčasnej energetiky, zároveň si jednoznačne zachováva image ekologickej značky. Tepelné čerpadlo Aquarea patrí do novej generácie vykurovacích systémov, využívajúcich na vykurovanie, chladenie a ohrev vody obnoviteľný a bezplatný zdroj energie - vzduch. Jedná sa o mnohonásobne pružnejšiu a úspornejšiu alternatívu k tradičnému kotlu na pevné palivá.

 

Ekologické účinné vykurovanie s novými tepelnými čerpadlami Panasonic vzduch-voda

Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea znamená úsporu až 80 % nákladov na vykurovanie v porovnaní s elektrickými priamovýhrevnými systémami. Napríklad nový systém Aquarea 5 kW má index COP 5,08, teda o 4,08 viac než bežný elektrický systém s COP max. 1,00. To v prevádzke znamená úsporu energie 80 %. Spotrebu je možné najviac znížiť pripojením fotovoltických solárnych panelov.

 
 

Energetický štítok ErP

 

Chladničky, umývačky, práčky, elektrické rúry - všetko to začalo pri bielej technike v deväťdesiatych rokoch. Dnes nájdeme európsky energetický štítok ErP aj na ďalších spotrebičoch - na televízoroch, osvetlení a od septembra 2014 dokonca i na vysávačoch. Od roku 2013 platia rovnaké pravidlá pre klimatizácie a čerpadlá. V septembri 2015 sa začala vzťahovať i na vykurovacie telesá, karmy a bojlery. Skratka ErP znamená Energy related Products.

 

Minimálne požiadavky na energetickú účinnosť súčasných riešení (smernica Ecodesign) sa týkajú aj výrobcov systémových a kombinovaných kotlov, ohrievačov vody a valcov na teplú vodu (TV). Smernica je platná v celej EU, jej účelom je boj proti zmene podnebia. Príslušný štítok slúži ako vodiaca informácia pre ekologicky citlivých zákazníkov pri nakupovaní.

 

 
 

 

 
 

 
 

Nová rada

Aquarea Generácia H

 

Panasonic predstavuje novú radu Generáciu H vo verziách 3 až 16 kW. Modely tejto rady sú určené predovšetkým pre nízkoenergetické domácnosti, dosahujú veľmi vysoký index COP 5 (pri 3,2 kW).

 

Vďaka vyspelej technológií a pokročilému ovládaniu je systém účinný i priveľmi nízkych teplotách (-7 °C, resp. -15 °C). Software Aquarea je optimalizovaný tak, aby zodpovedal požiadavkám nízkoenergetických domácností s ohľadom na maximálnu účinnosť. Na počasí nezáleží, Aquarea funguje i pri -20 °C. Kompaktné prevedenie výrazne zjednodušuje inštaláciu.

 
 

Úplne nová modelová rada Aquarea

 

Panasonic predstavil celkom novú modelovú radu, aby zákazníkom ponúkol to najlepšie. K dispozícií je niekoľko typov tepelných čerpadiel:

1aNedelený systém (mono-blok): Systém s jedinou vonkajšou jednotkou. Inštalácia nevyžaduje chladivové pripojenie, systém je napojený iba na vykurovanie, resp. ohrev vody.

 

1bDelený systém (bi-blok): Systém s oddelenými vnútornými a vonkajšími jednotkami je pripojený na vykurovanie, resp. ohrev vody.

 

1c • Novinka All in One alebo všetko v jednom: Hydromodul + nádrž 200 l. Vysoko účinné riešenie s jednoduchou inštaláciou.

 

 
 

 

 

 

 
 

 
 

Nová Aquarea All in One

 

Hydromodul + nádrž 200l. Rozsah 3 - 16 kW.

Aquarea All in One je nová generácia tepelných čerpadiel Panasonic pre vykurovanie, chladenie a ohrev TUV.

Využíva inteligentné technológie HydroSúprava a špičkové nádrže z nehrdzavejúcej ocele s desaťročnou zárukou. Panasonic tak kombinuje modernú techniku s vysokým výkonom, vďaka čomu dosahuje špičkového indexu COP.

Nové riešenie sa jednoducho inštaluje, konektory pre potrubie sú súčasťou základnej verzie a inštalačný čas je tak možné skrátiť na polovicu. Modely All in One navyše šetria priestor a vypadajú veľmi štýlovo, takže sa veľmi jednoducho inštalujú aj v kuchyni. Panasonic navyše vyvinul celú radu ovládačov umožňujúcich ovládanie dvojzónového vykurovania, bivalentných a kaskádových systémov.

 

 
 

Radiátory Aquarea Air

 

Nová rada tepelných radiátorov Super low pre použitie s tepelným čerpadlom.

Aquarea Air 200/700/900 so sálavým efektom
Štíhle radiátory Panasonic Aquarea Air dokážu veľmi účinne regulovať teplotu. S hĺbkou len 13 cm predstavujú špičku na trhu.

Elegantné prevedenie Aquarea Air sa ľahko začlení do interiéru
domácnosti, citlivé spracovanie produktov je jasne viditeľné v každom detaile.
Štíhleho profilu radiátorov Aquarea Air bolo dosiahnuté vďaka inovatívnemu rozvrhnutiu ventilačnej jednotky a tepelného výmenníka. Ventilátor je tangenciálny s asymetrickými listami a veľká plocha tepelného výmenníka umožňuje dosahovanie veľkého prietoku vzduchu s nízkymi stratami tlaku a nízkymi hladinami hluku. Výnimočná účinnosť ventilácie znamená, že motor využíva podstatne menej energie (nízky príkon). 

Otáčky ventilátora sú nepretržite modulované ovládačom teploty s proporcionálne integrálnou logikou, s nespornými výhodami pre reguláciu teploty a vlhkosti v letnom režime.

 
 

 
 

 
 

Vylepšený ovládač s LCD displejom 

 

Vylepšený ovládač pre nové modely Generácie H. Lepšia viditeľnosť a jednoduché ovládanie vďaka veľkému jasnému displeju a dotykovému panelu. Diaľkový ovládač je možné odopnúť z vnútornej jednotky a nainštalovať ju napríklad do obývačky. 

• Režim vysúšania betónového podkladu: Umožňuje pomalé zvyšovanie teploty podlahového vykurovania pomocou softwaru. 

• Režim vykurovania a chladenia: Režim chladenia môže priamo na mieste aktivovať autorizovaný servis alebo autorizovaný inštalačný technik pomocou špeciálnej operácie cez diaľkový ovládač. 

Obehové čerpadlo so 7 rýchlosťami: Rýchlosť čerpadla je možné si zvoliť priamo na diaľkovom ovládači.

 
 

Fotovoltické panely + ovládač tepelného čerpadla

 

Vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody zdarma

Panasonic vyvinul pre svoje ovládanie HPM (Heat Pump Manager) inovativny algoritmus, ktorý výrazne zlepšuje využitie vlastnej vyrobenej elektriny z pripojených fotovoltických panelov tepelným čerpadlom.

Tepelné čerpadlo využije elektrinu vyrobenú solárnym systémom pre vykurovací systém a ohrev teplej úžitkovej vody bez toho, aby došlo k zníženiu komfortu v dome. 

 

• Zvyšuje množstvo spotrebovanej elektriny z vlastného solárneho systému až o 120%.

• Ovláda spotrebu energie tepelného čerpadla podľa množstva vyrobenej elektriny z FV panelov s prihliadnutím k požiadavkám na spotrebu elektriny domu. 

• Inovativny algoritmus vyvažuje spotrebu tepelného čerpadla a zaisťuje komfort v dome na základe vonkajšej teploty a požiadavky na energiu domu.

 Jednoduché prepojenie systému HPM s FV systémom.

 
 

 
 

 
 

Ovládanie a konektivita

 

Ovládajte svoje tepelné čerpadlo pomocou smartfónu alebo počítača nech ste kdekoľvek.

Panasonic dobre vie, aké dôležité je pohodlné ovládanie a bohaté možnosti konektivity, pokiaľ má za minimálnu cenu ponúknuť maximálny komfort. Preto zákazníkom ponúka špičkovú technológiu, vytvorenú výlučne kvôli maximálnemu výkonu tepelných čerpadiel Aquarea. S čerpadlom je tak možné pracovať veľmi pohodlne a prehľadne sledovať všetky funkcie, a to nielen z domova, ale vďaka internetovej aplikácii aj z ľubovoľného miesta na svete. 

 
 

 

 
 
tepelne-cerpadla-panasonic-high-performance-3.jpg
 
 

 

Panasonic Aquarea High Performance

 

Pre dom s nízkoteplotnými radiátormi alebo podlahovým kúrením je vhodným riešením tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea High Performance pre nízkoenergetické domy s výkonmi 3, 5, 7, 9, 12 a 16 kW. Panasonic vyvinul nové tepelné čerpadlá

Panasonic Aquarea s deleným aj nedeleným systémom pre domácnosti, ktoré majú vysoké nároky na výkon. 

 

Aquarea je funkčná za každého počasia, aj pri teplote -20°C! Nová Aquarea sa ľahko integruje do nových alebo existujúcich inštalácii všetkých typov. 

 

Vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody majú veľmi významný dopad na spotrebu energie celého domu. Účinné tepelné čerpadlá Panasonic môžu výrazne pomôcť znížiť spotrebu energie domu.

 

 
 

 
 
tepelne-cerpadla-panasonic-t-cap-3.jpg
 
 

 

Panasonic Aquarea T-CAP 

(Total Capacity)

 

Pre extrémne nízke vonkajšie teploty. Nainštalujte si tepelné čerpadlo triedy A: najvyššie úspory vo svojej kategórii! Celá rada T-CAP môže nahradiť staré plynové alebo olejové kotle v novej inštalácii s podlahovým vykurovaním, nízkoteplotnými radiátormi alebo dokonca konvektory. 

Produkty tejto rady je možné tiež pripojiť k solárnej súprave a ešte zvýšiť účinnosť a minimalizovať vplyv na ekosystém. Tiež je možné pripojiť termostat pre dosiahnutie ešte lepšej regulácie a riadenia vykurovania alebo chladenia.


· T-CAP je skratkou pre totálny výkon (z anglického Total Kapacity). Táto rada dokáže udržiavať stabilný menovitý výkon aj pri teplote -15°C bez pomoci podporného elektrického ohrievača.                         

· Vysoký vykurovací výkon aj pri nízkych teplotách okolitého prostredia.
 

· Udržuje výkon 16 kW až do vonkajšej teploty -15 °C. Bolo pridané mnoho nových funkcií:

Toto tepelné čerpadlo s výkonom 16 kW sa dokonale hodí pre rekonštrukcie domov, a tiež pre komerčné aplikácie na vykurovanie a chladenie aj na zabezpečenie teplej úžitkovej vody.

 

 
 

 
 
tepelne-cerpadla-panasonic-ht-4.jpg
 
 

 

Panasonic Aquarea HT

(High Temperature)

 

Ideálne pre rekonštrukcie: ekologicky šetrný zdroj funguje v kombinácii so staršími radiátormi.


Nové tepelné čerpadlo Aquarea HT dokáže nahradiť tradičný zdroj tepla (olej, plyn a pod.), a pritom s ním možno použiť tradičné vysokoteplotné radiátory.

Systém ponúka výkon 9 - 12 kW. V dome s tradičnými radiátormi (napr. liatinovými) je Aquarea HT najvhodnejším riešením, pretože dokáže ohriať vodu až na teplotu

65 °C aj pri vonkajších teplotách -20 °C.

Iba Aquarea HT je schopná dosiahnuť pri ohreve vody také vysoké výstupné hodnoty.
 

Panasonic Aquarea HT - vysoká účinnosť aj pri extrémne nízkych teplotách.

 
 

 
 
tepelne-cerpadla-panasonic-dhw.jpg
 
 

 

Panasonic Aquarea DHW

 

Nádrž na TÚV s vstavaným tepelným čerpadlom


Použitie tepelného čerpadla je jednou z najúčinnejších a najúspornejších metód ohrevu vody. Čerpadlo je
inštalované na nádrži a čerpá energiu z okolitého vzduchu. S jej pomocou ohrieva vodu až na 55 ° C.


Výhody nového systému Aquarea DHW na ohrev úžitkovej vody:


· Vyspelá technológia rotačného kompresora znamená lepšiu účinnosť aj vyššiu COP, a tým pádom aj výrazne úspornejšiu prevádzku (až o 75%).


· Zabraňuje vzniku vodného kameňa, čím predlžuje životnosť vybavenia a zvyšuje bezpečnosť prevádzky.


· Vďaka svojim rozmerom a tepelnému výkonu dokáže nádrž Aquarea na TUV ľahko nahradiť elektrický boiler. S menšími rozmermi možno nádrž ľahko inštalovať v priestoroch pre boiler určených.


· Mimoriadne čistý smalt s prímesou horčíka nádrž veľmi účinne chráni pred poškodením. Táto ochrana zaisťuje dlhodobú trvanlivosť zariadení aj v náročných prevádzkových podmienkach bez použitia škodlivých aditív vo vode.

 
 

 
 

 

Návrh a cenová kalkulácia

 

Pre návrh a cenovú kalkuláciu potrebujeme vedieť tepelné straty vykurovaného objektu. Najlepšie je, ak máte k dispozícii projekt domu alebo bytu, na základe ktorého dokážeme rýchlo a presne vyrátať tepelné straty. 

V prípade, že projekt nemáte, tak stačí, ak nám pošlete nasledovné informácie o stavbe:

 

1. Rok dokončenia stavby/rekonštrukcia

 

2. Kde sa stavba nachádza (mesto alebo obec)

 

3. Celková podlahová plocha v m2

 

4. Typ a hrúbka obvodových múrov (napr. tehla, hrúbka 38 cm)

 

5. Typ a hrúbka izolácie obvodových múrov (napr. polystyrén, 10 cm)

 

6. Typ a hrúbka izolácie stropu (napr. nobasil, 30 cm)

 

7. Typ a hrúbka izolácie v podlahe (napr. nobasil, 10 cm)

 

8. Typ a zasklenie okien (napr. plastové okno, trojsklo)

 

9. Typ vykurovacieho systému (napr. radiátor, podlahové kúrenie)

 

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú kalkuláciu, stačí, ak kliknete na "MÁM ZÁUJEM O CENOVÚ KALKULÁCIU" a

napíšete nám Vašu požiadavku.

Alebo nám zavolajte na telefónne číslo 0917 687 683 a my Vám radi odpovieme na všetky Vaše otázky. 

 

 

 
 

 
 
projektant-2.jpg
 
 

 

 

 
 

 
 

         >Späť na začiatok<